Hakkımızda

DramaYapım Film Medya, Nursen Çetin Köreken tarafından kurulmuştur. DramaYapım Film Medya, yaratıcı, genç, bağımsız ve uluslararası odaklı, İstanbul merkezli bir yapım şirketidir.

nursen cetin koreken photo

NURSEN CETIN KOREKEN

Yapımcı, Yönetmen, Senarist

Bulgarista’da doğdu. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün ardından Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Şu anda Sinema alanında yüksek lisans yapmaktadır. Senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği Türkiye-Almanya ortak yapımı olan Mavi Bisiklet adlı sinema filmi ile başta Berlin Film Festivali olmak üzere ulusal ve uluslararası pek çok festivale katılmıştır. Evli ve iki çocuk annesidir.

umit koreken photo

UMIT KOREKEN

Yönetmen, Yapımcı, Senarist

Akşehir’de doğdu. Senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği Türkiye- Almanya ortak yapımı olan ilk sinema filmi Mavi Bisiklet ile dünya prömiyerini 66. Berlin Film Festivali‘nde yaptı. Film, ulusal ve uluslararası otuzun üzerinde festivale katıldı. Mavi Bisiklet 53. Antalya Film Festivali’nde En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ve En İyi Film Altın Portakal ödüllerinin yanı sıra pek çok ödül aldı. Evli ve iki çocuk babasıdır.